UPPERCUT
Листа на желби (0)Мој налогКошничкаИспрати нарачка

UPPERCUT

Подетално пребарување

Инспириран од безвременскиот стил на берберницата од 1950-тите и нејзиниот духовен основач, 
Willy Uppercut OShea, Uppercut Deluxe има модерен, но сепак традиционален пристап кон машкото дотерување. 
Uppercut Deluxe е австралиски бренд направен од најдобрите состојки и испорачува основен асортиман
на висококвалитетни производи за негување за мажи без оние фенси украси типични за салонските брендови.
Брендот е изграден од креативните умови, страста и напорната работа на Лук Њуман и Стив Персел, 
пријатели од детството со љубов кон берберството, сурфањето и скејтбордингот.